Mediace

Mediace CZ
Vítejte na komunitním portálu a oborovém katalogu

Mediátor roku 2019 – tisková zpráva

Do Síně slávy byly uvedeny tři dámy české mediace. Včera, 25. 3. 2019, proběhlo historicky první diskusní a společenské setkání Mediátor roku 2019. Tuto akci uspořádaly společnosti Centrum pro řešení sporů s. r. o. a Epravo.cz, a. s., a to pod záštitou ministra spravedlnosti České republiky, JUDr. Jana Kněžínka, Ph.D.

Mediátor roku 2019 – tisková zpráva

Konference a výcvik v Nizozemí

V Nizozemí se bude 20.6.-22.6. 2019 konat mezinárodní konferenci k transformativnímu přístupu. Bezprostředně předtím se bude odehrávat i výcvik využití daného přístupu při práci s většími skupinami, a to 18.6-20.6. 2019. Více informací v prokliku.

Konference a výcvik v Nizozemí

ARK ČR partnerem Mediátora roku 2019

S potěšením si Vám dovolujeme oznámit, že partnerem akce Mediátor roku 2019 se stala také Asociace realitních kanceláří České republiky. Za podporu děkujeme.

ARK ČR partnerem Mediátora roku 2019

Mediace v teorii a praxi

Přijďte se ve čtvrtek 21. 3. 2019 od 16:30 do místnosti NB 244 (Nová budova) na VŠE podělit o své zkušenosti a názory na mediaci a její výuku a objevit novou mezinárodní online učební platformu o mediaci - mediation.turiba.lv - vytvořenou v rámci společného tříletého projektu několika významných evropských univerzit.

Mediace v teorii a praxi

PMS partnerem Mediátora roku 2019

S potěšením si Vám dovolujeme oznámit, že partnerem akce Mediátor roku 2019 se stala také Probační a mediační služba. Za podporu děkujeme.

PMS partnerem Mediátora roku 2019

Transformativní přístup ke zvládání konfliktů (BrainPlay)

BrainPlay organizuje výcvik zaměřený na podporu zmocnění, usnadnění vlastních rozhodnutí a zvyšování porozumění mezi stranami konfliktu. Výcvik je mimořádnou příležitostí k osvojení transformativního přístupu k řešení sporů pod vedením Lenky Polákové (mezinárodně certifikovaný mediátor, více než 10 let praxe v mediaci, vedoucí Mediačního Centra v Olomouci) a Robina Brzobohatého (mezinárodně certifikovaný mediátor, vedoucí mediačního programu ÚMPOD, zkušební komisař MSp).

Transformativní přístup ke zvládání konfliktů (BrainPlay)

URA partnerem Mediátora roku 2019

S potěšením si Vám dovolujeme oznámit, že partnerem akce Mediátor roku 2019 se stala také Unie rodinných advokátů. Za podporu děkujeme.

URA partnerem Mediátora roku 2019

ČAK partnerem Mediátora roku 2019

S potěšením si Vám dovolujeme oznámit, že partnerem akce Mediátor roku 2019 se stala také Česká advokátní komora. Za podporu děkujeme.

ČAK partnerem Mediátora roku 2019

Mediátor roka na Slovensku

Máme pro vás novinku: Mediátora roku 2019 připravujeme také na Slovensku! Podrobné informace zveřejníme behem února 2019. Současně srdečně zveme i všechny mediátorky a mediátory ze Slovenska na Mediátora roku 2019 v březnu do ČR.

Mediátor roka na Slovensku

Archiv aktualit Archiv článků Archiv rozhovorů

Kde jsme teď?

Vítáme Vás na portálu www.mediace.cz, který je komunitním portálem pro mediátory a všechny, kdo se o mediaci zajímají, nebo chtějí mediačních služeb využít.

Hledáte-li mediátora, poradíme Vám jak na to v záložce Jak vybrat mediátora.

Konkrétní osobu pak najdete pod záložkou Katalog mediátorů. Vybírat můžete podle

  • místa působení,
  • specializace (oborového zaměření),
  • jazykové vybavenosti,
  • zápisu do seznamu mediátorů ve smyslu zákona o mediaci.

Hledáte-li mediátora pro oblast trestní justice, poradíme Vám v záložce Probační a mediační služba.

Pokud si kladete otázky o tom, co to mediace je, jak probíhá, jaká je pravděpodobnost její úspěšnosti, či jak si ji zakotvit ve smlouvě, klikněte na Časté dotazy.

Jste-li mediátor a hledáte prostředí pro prezentaci svých služeb, je Vám k dispozici registrační formulář pod záložkou Vložit.

Pokud byste se rádi dozvěděli, co je ve světě mediace nového, nahlédněte do záložky Aktuality. Naleznete zde všechny aktuální informace, které se týkají české i světové mediační scény (konference, legislativní novinky atd.).

Kam míříme?

V mediaci vidíme budoucnost a proto chceme:

  • Přispívat ke snazší orientaci na mediačním trhu.
  • Prezentovat 50 ověřených mediátorů s nejvyšší odborností.
  • Propojovat mediátory mezi sebou ke sdílení dobré praxe.
  • Poskytovat prostor pro odbornou debatu o mediaci v České republice, a jejím budoucím směřování.
  • a neposlední řadě … vydávat e-časopis MEDIACE.

Pokud Vás bude cokoliv zajímat nebo máte námět na zlepšení či zdokonalení portálu, kontaktujte nás.

Tento web spolupracuje s nadačním fondem Český mediátor a s profesním odborným portálem Epravo.cz.