Mediace

Mediace CZ
Vítejte na komunitním portálu a oborovém katalogu

Vydírání láskou (CMI)

Stalo se Vám, že jedna ze stran vysvětluje při přípravě mediace po telefonu: „Nechci vstoupit do mediace, protože … to se těžko vysvětluje … já ve slovním souboji s tímhle člověkem vždycky prohraju!“ A napadlo vás někdy, že když se jedna ze stran sedící u kulatého stolu jeví jako „totálně nespolupracující“ , může být prostě „vydeptaná“, nevěřící v nic a nikomu? Scénářů je mnoho a mediátor nemá křišťálovou kouli. Může však pracovat s určitými indikátory tak, aby zbystřil.

Vydírání láskou (CMI)

Zapojení dětí do mimosoudních rozhodovacích procesů (UMPOD)

Konference s cílem sdílení dobré praxe při zapojování dětí do mimosoudních procesů sloužících k přijímání rozhodnutí, jako jsou mediace nebo případové a rodinné konference. Pozornost bude věnována všeobecným otázkám možností zapojení dětí, srovnání praxe v ČR i zahraničí i otázkám vlivu faktoru domácího násilí pro úvahy i praxi zapojování dětí do rozhodování. Na konferenci vystoupí mediátoři, psychologové, právníci a sociální pracovníci.

Zapojení dětí do mimosoudních rozhodovacích procesů (UMPOD)

Rozhovor s Žanetou Vítů

Mgr. Žaneta Vítů vystudovala Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně a již 15 let poskytuje advokátní služby. Odpovědí na rozšíření možnosti pomoci klientům při řešení jejich konfliktů je pro ni mediace. Proto se od roku 2012 mediací zabývá a poskytuje i mediační služby. Má za sebou řadu mediačních cvičení, seminářů (např. Americká mediace), konferencí (včetně účasti na UIA Světovém fóru mediačních center), kdy se snaží i touto formou své znalosti a dovednosti neustále rozvíjet.

Rozhovor s Žanetou Vítů

Dotazník pro soudce pro posouzení vhodnosti mediace

Dotazník je nazvaný „Diagnostika případů vhodných k mediaci“. Má sloužit jako pomocná šablona pro soudce při rozhodování, jestli je vhodné a účelné nařídit stranám sporu první setkání s mediátorem. Jedná se o doporučující pomocnou metodiku pro soudy, která stanovuje kritéria pro výběr případů vhodných k mediaci.

Dotazník pro soudce pro posouzení vhodnosti mediace

Prague Negotiation and Mediation Week se blíží

Láká vás připojit se ke špičkovým školitelům na týdenní intenzivní program mezinárodní mediace a vyjednávání? Přijďte se učit od odborníků v oboru a získat praktické dovednosti a strategie k lepšímu řešení sporů v mezinárodním prostředí. Je možné požádat i o stipendium!

Prague Negotiation and Mediation Week se blíží

Jsme rodina tradiční nebo vyjednávací? (CMI)

Workshop CMI, který pomáhá rozpoznat a pochopit vzorce, které máme z našich původních rodin. V čem následujeme naše rodiče, co děláme jinak a jaký to má vliv na průběh konfliktu? Přednášející bude Mgr. Eva Pávková. Přihlašte se, koná se již zítra!

Jsme rodina tradiční nebo vyjednávací? (CMI)

Mediace v televizi

Kdy a jak může pomoci mediace se můžete podívat na slovenské JOJ od 18. minuty.

Mediace v televizi

Může pes pomáhat se zvládáním emocí během mediace?

Studie právníka Davida Paula publikovaná v Harvard Negotiation Law Review zkoumá myšlenku asistence psů u mediace - tedy jejich přítomnosti v rámci mediačních jednání v rodinných kauzách. David ve své studii uvádí, že nalezl "přesvědčivé důkazy o schopnosti psů přispět ke stabilitě emoční a kognitivní složky člověka.

Může pes pomáhat se zvládáním emocí během mediace?

Miluju tě... po svém (CMI)

Cyklus 5 večerních setkání nad rodinnými patáliemi a úskalími rodinných sporů je určen pro mediátory, rodinné advokáty, sociální pracovníky i další zájemce, kteří „pracují s lidskými zdroji“. Proniknete do tajemství rodinných systémů, životních i partnerských vzorců, mocenských bojů a porozumíme tomu, jak situaci prožívají děti. Setkání povedou odbornice na rodinnou problematiku: psycholožka Eva Pávková, mediátorka Monika Selvičková a Dana Potočková.

Miluju tě... po svém (CMI)

Archiv aktualit Archiv článků Archiv rozhovorů

Kde jsme teď?

Vítáme Vás na portálu www.mediace.cz, který je komunitním portálem pro mediátory a všechny, kdo se o mediaci zajímají, nebo chtějí mediačních služeb využít.

Hledáte-li mediátora, poradíme Vám jak na to v záložce Jak vybrat mediátora.

Konkrétní osobu pak najdete pod záložkou Katalog mediátorů. Vybírat můžete podle

  • místa působení,
  • specializace (oborového zaměření),
  • jazykové vybavenosti,
  • zápisu do seznamu mediátorů ve smyslu zákona o mediaci.

Hledáte-li mediátora pro oblast trestní justice, poradíme Vám v záložce Probační a mediační služba.

Pokud si kladete otázky o tom, co to mediace je, jak probíhá, jaká je pravděpodobnost její úspěšnosti, či jak si ji zakotvit ve smlouvě, klikněte na Časté dotazy.

Jste-li mediátor a hledáte prostředí pro prezentaci svých služeb, je Vám k dispozici registrační formulář pod záložkou Vložit.

Pokud byste se rádi dozvěděli, co je ve světě mediace nového, nahlédněte do záložky Aktuality. Naleznete zde všechny aktuální informace, které se týkají české i světové mediační scény (konference, legislativní novinky atd.).

Kam míříme?

V mediaci vidíme budoucnost a proto chceme:

  • Přispívat ke snazší orientaci na mediačním trhu.
  • Prezentovat 50 ověřených mediátorů s nejvyšší odborností.
  • Propojovat mediátory mezi sebou ke sdílení dobré praxe.
  • Poskytovat prostor pro odbornou debatu o mediaci v České republice, a jejím budoucím směřování.
  • a neposlední řadě … vydávat e-časopis MEDIACE.

Pokud Vás bude cokoliv zajímat nebo máte námět na zlepšení či zdokonalení portálu, kontaktujte nás.

Tento web spolupracuje s nadačním fondem Český mediátor a s profesním odborným portálem Epravo.cz.