Mediace

Mediace CZ
Vítejte na komunitním portálu a oborovém katalogu

Jaká byla Konference MEDIACE 2019?

V polovině září se do Olomouce sjelo přes sto odborníků, aby diskutovali o mediaci, sdíleli své zkušenosti a posílili spolupráci v oboru.

Jaká byla Konference MEDIACE 2019?

Rumunský parlament jde vstříc mediaci

Rumunský parlament novelizoval tamější mediační předpisy. Nejvýraznější změna se týká vykonatelnosti mediační dohody. Nově například platí, že pokud je dohoda podepsána právníky stran, stává se exekučním titulem.

Rumunský parlament jde vstříc mediaci

Mediátor roka Slovenskej republiky

Slovenský Mediátor roka proběhne již 14.10.2019 ve Zvolenu. Na akci si poslechnete podnětné diskuzní příspěvky a dozvíte se, kdo bude uveden do Síně slávy slovenské mediace.

Mediátor roka Slovenskej republiky

Výcvik v Transformativní mediaci

Zúčastněte se 7 denního výcviku v transformativním přístupu ke zvládání konfliktů pod vedením mezinárodně certifikováných mediátorů PhDr. Lenky Polákové a Mgr. Robina Brzobohatého.

Výcvik v Transformativní mediaci

Registrujte se na konferenci MEDIACE 2019

V Olomouci se ve dnech 12.-13.9.2019 bude konat Mezinárodní vědecká konference MEDIACE 2019. Událost proběhne pod záštitou děkanky Právnické fakulty Univerzity Palackého JUDr. Zdenky Papouškové, Ph.D.

Registrujte se na konferenci MEDIACE 2019

Návrh zákona o mediaci ve Skotsku

Ve Skotsku se bude projednávat návrh zákona, jehož cílem je zvýšit využívání mediace v některých občanskoprávních věcech zavedením povinného prvního setkání s mediátorem.

Návrh zákona o mediaci ve Skotsku

Spor mezi městy a provozovatelem vodárny

Společnost Moravská vodárenská, která provozuje zlínské vodárny, a vedení měst Otrokovic a Fryštáku, se pokusí urovnat svůj spor ohledně dvou klíčových smluv, na jejichž základě vodárny společnost provozu, u mediátora. První setkání stran se uskuteční v červenci.

Spor mezi městy a provozovatelem vodárny

Příprava na zkoušku mediátora - MEDIACNIVYCVIK.CZ

Nachystejte se na zkoušku mediátora s těmi nejzkušenějšími lektory - Mgr. Robinem Brzobohatým, PhDr. Lenkou Polákovou a JUDr. Tomášem Horáčkem, PhD. Během několika víkendů získáte komplexní informace o průběhu zkoušky od lektorů, kteří zároveň působí jako zkouškoví komisaři. Veškeré získané znalosti budete moci současně otestovat v rámci modelových kauz.

Příprava na zkoušku mediátora - MEDIACNIVYCVIK.CZ

Zářijový kurz mediace Ostrava

Dvoudenní kurz mediace a mediačních technik – září 2019 (akreditace MPSV). Pro koho? Pokud se setkáváte s konflikty a máte opravdový zájem „o věc“ – pro Vás. Co se naučíte: brát konflikt jako příležitost ke změně, nikoliv hrozbu, 4 základní techniky změny konfliktu (teorie 5 hodin kurzu, praktický nácvik 11 hodin), pracovat s transformačními mediačními technikami, sami si prožijete pozitivní změnu konfliktní situace.

Zářijový kurz mediace Ostrava

Archiv aktualit Archiv článků Archiv rozhovorů

Kde jsme teď?

Vítáme Vás na portálu www.mediace.cz, který je komunitním portálem pro mediátory a všechny, kdo se o mediaci zajímají, nebo chtějí mediačních služeb využít.

Hledáte-li mediátora, poradíme Vám jak na to v záložce Jak vybrat mediátora.

Konkrétní osobu pak najdete pod záložkou Katalog mediátorů. Vybírat můžete podle

  • místa působení,
  • specializace (oborového zaměření),
  • jazykové vybavenosti,
  • zápisu do seznamu mediátorů ve smyslu zákona o mediaci.

Hledáte-li mediátora pro oblast trestní justice, poradíme Vám v záložce Probační a mediační služba.

Pokud si kladete otázky o tom, co to mediace je, jak probíhá, jaká je pravděpodobnost její úspěšnosti, či jak si ji zakotvit ve smlouvě, klikněte na Časté dotazy.

Jste-li mediátor a hledáte prostředí pro prezentaci svých služeb, je Vám k dispozici registrační formulář pod záložkou Vložit.

Pokud byste se rádi dozvěděli, co je ve světě mediace nového, nahlédněte do záložky Aktuality. Naleznete zde všechny aktuální informace, které se týkají české i světové mediační scény (konference, legislativní novinky atd.).

Kam míříme?

V mediaci vidíme budoucnost a proto chceme:

  • Přispívat ke snazší orientaci na mediačním trhu.
  • Prezentovat 50 ověřených mediátorů s nejvyšší odborností.
  • Propojovat mediátory mezi sebou ke sdílení dobré praxe.
  • Poskytovat prostor pro odbornou debatu o mediaci v České republice, a jejím budoucím směřování.
  • a neposlední řadě … vydávat e-časopis MEDIACE.

Pokud Vás bude cokoliv zajímat nebo máte námět na zlepšení či zdokonalení portálu, kontaktujte nás.

Tento web spolupracuje s nadačním fondem Český mediátor a s profesním odborným portálem Epravo.cz.